Apie komandą

cropped-Sūduva-logo-be-balto-fono.png

Kaip atsirado „BC Sūduva“ ?

2010-2011 metų sezone  neliko Marijampolės moterų krepšinio komandos (tuometinė „Arvi“ ekipa). Iširus klubui teko svarstyti ar miestui reikia moterų krepšinio komandos bei buvo priimtas sprendimas, jog reikia įkurti naują moterų klubą. Viskas buvo pradėta nuo nulio. Rėmėjai, administracija buvo surinkta visiškai nauja, o komandai duotas „Sūduvos“ pavadinimas.

Pirmajame, 2011-2012 metų sezone, „BC Sūduva“ startavo labai atsinaujinusi ir su trimis legionierėmis.

„BC Sūduva“ susigrąžina tai kas prarasta – pozicijas, rėmimą, sirgalius ir pripažinimą

2012/2013 metų sezonas

Naują 2012-2013 metų LMKL sezoną „BC Sūduva“ pasitinka pasikeitusi, UAB „Mantinga“ tapo generaline rėmėja ir dabar ekipos pavadinimas „BC Sūduva-Mantinga“. Taip pat komandos sudėtis pastebimai sustiprėjo, iš kitų LMKL klubų prisiviliota nemažai pajėgių žaidėjų, taip pat komandos gretas sustiprina dvi Latvijos rinktinės žaidėjos bei legionierė iš JAV. Sklandus darbas su visuomene tarpsezonyje apie komandos komplektaciją davė vaisių ir jau į pirmąsias namų rungtynes susirinko 150 žiūrovų, į antrąsias 111. Sirgaliai vėl nori matyti laiminčia komandą ir aktyvumas katu kyla su komandų geru pasirodymu. Reguliarųjį sezoną „BC Sūduva-Mantinga“ baigė turėdama 17 pergalių ir 11 pralaimėjimų bei užėmusi ketvirtą vietą turnyrinėje lentelėje tvirtai žengė į atkrintamąsias rungtynes. Deja tačiau jau ketvirtfinalyje marijampolietės užkliūna už jaunų ir ambicingų „Aistės-LSU“  komandos ir iškrenta jau pirmajame atkrintamųjų etape.

2013/2014 metų sezonas

„BC Sūduva“ užtikrintai baigė reguliarųjį sezoną trečioje vietoje ir ruošėsi atkrintamosioms varžyboms. Ketvirtfinalyje įveikta „Utena“. Pusfinalyje „BC Sūduva“ įveikia „Hoptrans-Sirenas“ ir savų sirgalių akivaizdoje triumfuoja namuose ir šoka pergalės šokį, nes „BC Sūduva“ pirmą kartą nuo pat „Arvi“ laikų patenka į LMKL finalą ir užsitikrina mažiausiai sidabro medalius, o Lietuvos krepšinio užkulisiuose jau kalbama, apie tai, kad „BC Sūduva“ sugrįžta į moterų krepšinio elitą.

2014/2015 metų sezonas

Kad 2013-2014 metų LMKL sezone iškovoti sidabro medaliai nebuvo tik atsitiktinumas, „BC Sūduva“ savo pasirodymą pakartojo ir paskutiniajame sezone (2014-2015 m.). Tarpsezonyje išsaugotas komandos branduolys, pasipildyta Lietuvos rinktinės įžaidėja.  Negana to „BC Sūduva“ šiame sezone iškovojo ir Lietuvos krepšinio federacijos sidabro medalius.

Šiame sezone buvo sumuštas mažiausiai 7 metų Marijampolės moterų krepšinio lankomumo rekordas. 550 sirgalių per antrąjį finalo susitikimą Marijampolėje atrodė tikrai įspūdingai – sausakimšos sėdimos vietos, stovintys žiūrovai, kurie ne tik sukūrė puikią atmosferą, tačiau ir leido pasiekti tokį rekordą, kurio nebuvo jau labai seniai, o gal net ir išvis nebuvo (senesnių nei 7 metų  atgal suvestinių nėra išlikę).

2015/2016 metų sezonas

Klubas toliau kryptingai dirba ir naujajame sezone suburia čempionišką komandą, kuri turi tik vieną tikslą – tapti geriausią Lietuvos komanda. Marijampolės „Sūduva“ trofėjų „medžioklę“ pradėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybose. Turnyro finale namų arenoje paguldyta „Utena“ leido „Sūduvai“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovoti čempionių taurę. Balandžio mėnesį „BC Sūduva“ pirmą kartą klubo ir lygos istorijoje tampa Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionėmis, o Iveta Šalkauskė tampa naudingiausia finalinio ketverto žaidėja. Sėkminga sezono pabaiga turėjęs tapti Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalas nenusisekė, o „Sūduva“ serijoje iki trijų pergalių rezultatu 1:3 nusileido „Hoptrans-Sirenomis“ ir tenkinosi trečiu LMKL sidabro medaliu iš eilės.

2016/2017 metų sezonas

Marijampolės „Sūduva“ naujojoje Jonavos arenoje į viršų kėlė pirmąjį sezono trofėjų – Rimvydo Samulėno auklėtinės Moterų taurės finale 76:68 (18:25, 15:19, 26:20, 17:4) pranoko Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą. Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate Marijampolės „Sūduva“ iškovojo bronzos medalius. Marijampolietės rungtynėse dėl trečiosios vietos rezultatu 83:48 (17:15, 24:13, 20:10, 22:10) įveikė Algirdo Paulausko vadovaujamą Torunės „Energą“. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate marijampolietės penktosiose finalo serijos rungtynėse 70:54 (19:13, 16:16, 20:11, 15:14) nugalėjo titulą gynusias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir laimėjusios finalo serija rezultatu 3:2 pasipuošė aukso medaliais.